Menu
Your Cart

Tenda Switch 24port Gigabit Metal TEG1024G Rack mountable

Tenda Switch 24port Gigabit Metal TEG1024G Rack mountable
Ново
Tenda Switch 24port Gigabit Metal TEG1024G Rack mountable
5,180ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 34486
Hardware Features
-Standards: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
-Port: 24*10/100/1000M Base-T Ethernet ports (Auto MDI/MDIX)
-Power: Output: 20W
-Input Voltage:
AC:100~240V;50/60Hz
-Forwarding Mode:
Store and Forward
-Switching Capacity: 48Gbps
-MAC Address Table: 8K
-Dimensions (L x W x H): 440mm* 208mm*44mm
-Dual Operating Mode: Network Cloning, Standard Sharing

Others
-Package Contents:
TEG1024G
User Manual
-Environmental Specifications: Operating Temperature: 0? ~ 40?;
-Storage Temperature: -40? ~ 70?;
-Operating Humidity: 10% ~ 90%RH non-condensing
-Storage Humidity: 5% ~ 90%RH non-condensing
-Related Products: TEG1224T, TEG1216T TEG1016G TEG1024D
-Certificates: FCC, CE, RoHS

Link: http://www.tenda.cn/tendacn/Product/show.aspx?productid=362
    
Гаранција: 24 месеци

Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.