Menu
Your Cart

Gembird Switch 5port Gigabit NSWG501

5-port Gigabit LAN switch
10 times faster than a standard switch
Expand your LAN to Gigabit speed
Make full use of your fast internet connection

5-port Gigabit LAN switch
Provides 5 10/100/1000 Mbps Ethernet ports (RJ45 connectors)
All ports support full/half duplex modes and auto-negotiation
All Ports support Auto-MDI/MDI-X function
Power adapter included

Specifications:
Standards: IEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX, IEEE 802.3ab 1000Base-T, IEEE 802.3x
Cabling: UTP Cat.3 or up for 10BASE-T; UTP Cat.5 or up 100BASE-TX/1000Base-T
Power consumption: 5 V DC up to 1 A
Dimensions: 83 x 49 x 21 mm
Net weight: 49 g
Operating temperature: 0 ~ 40 °C
Storage temperature: -40 ~ 70 °C
Operating humidity: 10 ~ 90 %RH (non-condensing)
Storage humidity: 5 ~ 90% RH (non-condensing)


More info: https://gembird.com/item.aspx?id=12237

  • Гаранција: 12 месеци
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.