Menu
Your Cart

Lanberg USB3.0 to Gigabit Ethernet Adapter Lanberg

Lanberg USB3.0 to Gigabit Ethernet Adapter Lanberg
Ново
Lanberg USB3.0 to Gigabit Ethernet Adapter Lanberg
890ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 599868177
Specification:
- Connector:
USB-A 3.0 male
RJ-45 female
- Chipset: RTL8153
- Data transfer rate:
Ethernet up to 10 Mb/s (Half/Full Duplex)
Fast Ethernet up to 100 Mb/s (Half/Full Duplex)
Gigabit Ethernet up to 1000 Mb/s (Half/Full Duplex)
- Doesn't require an external power source
- Support Wake on Lan (WoL)
- Plug and Play
- Cable length: 15 cm
- Color: black
- Material: ABS

  • Гаранција: 12 месеци
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.