Menu
Your Cart

Tenda 19dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT19-5G120

Tenda 19dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT19-5G120
Tenda 19dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT19-5G120
Ново
Tenda 19dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT19-5G120
Tenda 19dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT19-5G120
Tenda 19dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT19-5G120
7,390ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 599877167
ANT19-5G120 5GHz 19dBi Dual Polarity Sector Antenna is designed for PtMP solutions for private ISP wireless connectivity and CCTV surveillance. Pair with Tenda basestation B6, it delivers 120° coverage for end users and the transmission range can be up to 5km.

Main Features
• 19dBi high gain
• Dual polarization design
• Two RP-SMA Radio Connector
• Operating frequency at 5100~5850MHz
• Mount pole Diameter 30-70mm

More info: https://www.tendacn.com/product/ANT19-5G120.html
Гаранција: 24 месеци    
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.