Menu
Your Cart

Tenda 5GHz 16dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT16-5G120

Tenda 5GHz 16dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT16-5G120
Tenda 5GHz 16dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT16-5G120
Ново
Tenda 5GHz 16dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT16-5G120
Tenda 5GHz 16dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT16-5G120
Tenda 5GHz 16dBi Dual Polarity Sector Antenna ANT16-5G120
5,470ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 599877166
ANT16-5G120 5GHz 16dBi Dual Polarity Sector Antenna is designed for PtMP solutions for private ISP wireless connectivity and CCTV surveillance. Pair with Tenda basestation B6, it delivers 120° coverage for end clients and the transmission range can be up to 3km.

Main Features
• 16dBi high gain
• Dual polarization design
• Two RP-SMA Radio Connector
• Operating frequency at 5100~5850MHz
• Mount pole Diameter 30-70mm

More info: https://www.tendacn.com/product/ANT16-5G120.html
Гаранција: 24 месеци    
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.