Menu
Your Cart

Tenda PoE Injector 10/100 PoE15F 48V

PoE15F-48V-I 10/100M PoE Adapter

Main Features
Delivers power and data through one Ethernet cable for easy network extension
Compatible with IEEE 802.3af compliant powered devices
Supply Over-voltage, over-current and overload protection mechanism
Transmission up to 100 meters with Cat.5 or better Ethernet cables
Support AC input 100-240V, DC output 48V
4kV lightning protection

More info: https://www.tendacn.com/product/PoE15F-48V-I.html

  • Гаранција: 12 месеци
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.