Menu
Your Cart

USB to RJ-45 Gigabit LAN USB3.0 Fast Ethernet Adapter Cricket Natec

USB to RJ-45 Gigabit LAN USB3.0 Fast Ethernet Adapter Cricket Natec
Ново
USB to RJ-45 Gigabit LAN USB3.0 Fast Ethernet Adapter Cricket Natec
1,050ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 599877298
Communication : Wired
Cable length: 15 cm
Connectors : RJ-45, USB Type-A
USB Version : 3.0
Maxiumum network link speed: 1000 Mbps
Standard : USB
Transmission speed: 1 Gb/s
Chipset: RTL8153
Assembly of the connector : Gold-plated
Material: Aluminium
Wire braid : Plastic shield
Colour: Black
Supported Operating Systems: Windows 7, Windows 8, Windows 10


Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.